Головна » 2019 » Березень » 11 » Мова – душа народу
17:09
Мова – душа народу

  З 19 лютого по 22 лютого 2019 року в Хотинській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 проводився тиждень української мови і літератури.
Відкриття тижня розпочиналося лінійкою «Наша мова - солов’їна», де вчитель української мови та літератури Дудка Н. П. активізувала знання школярів про мову, як джерело духовного зростання нації, розвивала культуру мовлення, чуття слова. У цьому їй допомагали персонажі казок Буратіно, Мальвіна, Баба Яга, українка, українець. Особливо дітям сподобалася легенда про походження солов’їної мови.
Також учителем українознавства Горбовою Оленою Анатоліївною був оформлений стенд з нагоди 70-річчя з Дня народження Володимира Михайловича Івасюка, з якого школярі дізналися про найважливіші віхи в житті поета, письменника, композитора, лікаря.
19 лютого був проведений конкурс кросвордів «У світі казок». Учні середньої та старшої ланки підготували кросворди, а школярі початкових класів їх розгадували та отримували заохочувальні призи.
20 лютого вчителі української мови і літератури(Рак Г. М., Дудка Н. П.) провели мовно-літературний квест «В океані рідного слова», де збагачували словниковий запас учнів, розвивали логічне та образне мислення , пам'ять , увагу, спостережливість, кмітливість, любов до української мови, повагу до народної мудрості, почуття колективізму, згуртованості, відповідальності за спільну справу. Участь брали 2 команди: «Патріоти» і «Дивослово». Особливо школярам запам’яталися конкурси «Словникар», «Словотвір», «Мовне асорті», а гра з вболівальниками проходила на «ура».
21 лютого, у День рідної мови, провели конкурс «Найграмотніший учень», де учні 9-11 класів писали диктант, використовуючи свої знання з мови, а школярі 5-8 класів ознайомлювалися з різними типами словників «Не бійся заглянути у словник».
Також у рамках тижня української мови і літератури учні 5 і 4 класів (Каланча Валерія та Сметаніна Тетяна) брали участь у районному конкурсі до 105 річниці з Дня народження Т. Г. Шевченка, де читали поезії «Розрита могила» Т. Г. Шевченка та «Повертайтесь живими» С. Александрової (Каланча В.), а Сметаніна Т. «Тече вода з-під явора». 
В останній день учні школи переглянули виставу за мотивами комедії
О. Коломійця «Фараони»: «А ну їх, тих Фараонів». Педагоги Рак Г. М., 
Кочурка Т. А. та старшокласники прагнули показати глядачеві, яка нелегка жіноча доля. У гумористичному плані висміяли «сильну половину» людства й показали, що чоловіки повинні завжди підтримувати, допомагати своїм дружинам. 
Отже, завдячуючи проведеним заходам, школярі доторкнулися душею до перлин народної мудрості, багатства та різноманітності рідної мови.

https://www.facebook.com/groups/302745693554303/permalink/558039741358229/

Переглядів: 24 | Додав: nataliasin0gach | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar