Головна » 2019 » Квітень » 18 » Рік фізики
14:17
Рік фізики

  Фізика довкола нас і стосується всіх аспектів людського життя. Часто цікаві факти, які стосуються фізики, пов'язані навіть зі звичними нам речама і тому ми просто не помічаємо неймовірні властивості природи нашого світу. Учні п’ятого та шостого класів хоча і не вчать ще фізики, але дуже цікавляться цією наукою, її вченими, їхніми відкриттями. Щоб наглядно побачити фізичні явища для пятикласників учні 9 класу під керівництвом вчителя фізики Самборського В.І. проводили досліди та розповідали цікаві факти з фізики. Мисенюк Богдан показав і пояснив утворення мильних бульбашок. Школярі здивувалися, коли побачили, як звичайна вода може мати форму. Всі звикли думати, що рідина не має власної форми, про це говорить навіть шкільний підручник з фізики! Однак це не так. Природна форма рідини – куля.
Дев’ятикласниця Марчишина О. підмітила для пятикласників, що птахи люблять сидіти на проводах? Але чому ж вони не гинуть від удару струмом? Вся справа в тому, що тіло – не дуже хороший провідник. Пташині лапи створюють паралельне з’єднання, через яке протікає малий струм. Але варто птиці торкнутися ще якогось елемента, наприклад, заземленою опори, як електрика спрямовується через її тіло, приводячи до загибелі.
За допомогою фізики школярі дізналися, що таке блискавка. Це наглядно показав їм на досліді вчитель фізики Самборський В.І. Він також розповів учням чому річки замерзають взимку, чому дозрілі плоди падають з дерев. Діти дізналися що фізика - це саме життя, сама природа. На фізиці заснована уся сучасна цивілізація. З урахуванням законів фізики планується будівництво приміщень, мостів, кораблів, мереж зв'язку. Якби люди не знали фізику, не відкрили б фізичних законів і формул, то не було б автомобілів, ракет, літаків, мобільних телефонів. Фізика в нашому житті є всюди! Про це детальніше почнуть вони вивчати в сьомому класі.

https://www.facebook.com/groups/302745693554303/permalink/565934420568761/

Переглядів: 29 | Додав: nataliasin0gach | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar